Matematiğin Peşinde Bir Hafta – Eğitmenler

avatar

Berk Aysever

Galatasaray Üniversitesi’nde matematik okudu, ardından Paris Diderot Üniversitesi’nde matematik tarihi ve felsefesi yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu alanda doktora yapmak istiyor. Hobilerini araştırmalarıyla, özellikle ‘bilgi’yle ilişkilendirmeye çalışıyor; yapamazsa yemek yapmayı ya da edebiyat, film eleştirisi ve psikanaliz gibi alanlarla ilgilenmeyi seviyor.

avatar

Utku Aytaç

Lise yıllarından beri teknoloji ve yazılımla ilgili. Matematikle uğraşmaktan keyif alıyor. Galatasaray Üniversitesi Matematik mezunu. Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde matematik öğretmeni ve eğitim teknoloğu. Bir yandan Galatasaray’da yüksek lisansına devam ediyor. Son yıllarda matematik eğitimi üzerine düşünüyor ve projeler üretiyor.

avatar

Begüm Gülşah Çaktı

Galatasaray Üniversitesi’nde matematik okudu. Matematikle tanışmadan önce en büyük iki hobisi tiyatro ve kemandı. Üniversite yıllarında ise bunların yerini matematik aldı. Şimdi bu tutkusunu mesleği haline getirmeye çalışıyor ve Koç Üniversitesi’nde matematik yüksek lisansı yapıyor.

avatar

Buket Eren

Henüz orta okul sıralarında iken bir türlü anlayamadığı matematik ile bir inatla yola çıkmış önce hayret sonra merak ile mânanın peşine takılmış şimdilerde Galatasaray Üniversitesi Matematik yüksek lisans mezunu olan bir matematik sevdalısı. Düzensizlikteki düzen, kaotik sistemler, fraktal geometri, evrenbilim ve beyin üzerine okumalar yapmaktan ayrıca keman performansı izlemekten büyük keyif alıyor.

avatar

İlmar Gahramanov

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fizik bölümünde çalışıyor. Matematik ve fiziğin kesişiminde araştırma yapan teorik fizikçi.

avatar

Hamide Kuru

Matematiği her zaman seven ama gerçek matematiği üniversitede keşfeden ve çok daha seven biri. Bu nedenle akademik yolda ilerlemeyi hedefliyor. Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans yapıyor ve sonrasında doktora yapmayı amaçlıyor. Özellikle cebir ve sayılar kuramı ile ilgilenmekten zevk alıyor. Bunun dışında bol bol seyahat edip, fotoğraf çekiyor.

avatar

Ebru Nayir

Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve aynı bölümde Master yapmakta. Düşünmenin öğrenilebileceğini fark etmenin, matematikteki kişisel gelişimin kilit noktalarından biri olduğuna inanıyor. Matematik dışında sinema ve fotoğrafçılık ile ilgileniyor.

avatar

Ezgi Kantarcı Oğuz

Bulmacaları, düşündürücü soruları ve oyunları seven bir insan. Kombinatorik alanında doktorasını aldığından beri profesyonel olarak sayı sayıyor. Normalde battaniyesinin altında kitap okumayı veya oyun oynamayı tercih etmesine rağmen yaz sıcakları buna müsade etmediğinden bize katılıp ders anlatacak.

avatar

Can Ozan Oğuz

Şu anda Galatasaray Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışıyor. Matematiğin yanı sıra bilgisayar oyunlarını, bilim kurgu romanlarını (özellikle Asimov’un yazdıkları) ve doğa fotoğrafçılığını (özellikle kuş) seviyor.

avatar

Gökhan Özcan

Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümünde yüksek lisans yapıyor. Farklı konularda sürekli öğrenmeyi seven biri ve bunun en iyi yolunun öğretmek olduğunu düşünüyor. Sosyoloji ve psikoloji üzerine okumalar yapıyor.

avatar

Özkay Özkan

ODTÜ Matematik bölümü mezunu. Son 10 yıldır ÇAPA Fen Lisesi’nde Matematik öğretmeye çalışıyor. Önce iyi hazırlanmış soru sormakla işe başlamak gerektiğini düşünüyor. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Cebir ve geometri sevdiği alanlar.

avatar

Ersin Süer

Bilgi Üniversitesi Matematik yüksek lisans mezunu. 2011 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesinde çalışmasına karşın matematik ile bağını hiç koparmadı. Hem yaşamına heyecan katmak hem de matematik doktorası yapan kardeşinin gerisinde kalmamak için sayılar kuramıyla ilgili okumalar yapıyor. Matematik dışında psikoloji alanı ile ilgili kitap okumaktan keyif alıyor.

avatar

Murat Uyar

Galatasaray Üniversitesi’nde matematik öğrencisi. Hayatına matematik ve metal müzikle devam ediyor.  

avatar

Nihal Yurdakul

Matematikle eğlenmeyi kendine iş edinmiş, Rus edebiyatı ya da Yüzüklerin Efendisi ile ilgili konuşmaya can atan Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisi.