Sayılar Kuramı ve Kodlamayla Problem Çözümleri

21 Eylül, 28 Eylül, 5 Ekim ve 12 Ekim günleri 9.00 – 12.00 saatleri arasında İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde gerçekleştirilecek olan “Sayılar Kuramı ve Kodlamayla Problem Çözümleri” etkinliğinin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sayılar Kuramına giriş yapacağımız bu programda bir yandan da sayılar kuramı problemlerini çözmek için programlar yazacağız. Teori ve pratiğin birbirinden nasıl beslendiğini deneyimleyeceğiz. Programın ilk dersinde temel programlama bilgisi verildikten sonra programlama pratiğini sayılar kuramı problemleri üzerinde geliştireceğiz. Bilgisayar programıyla ispatın benzerliklerini inceleyeceğiz. Aşikar görünen sayılar kuramı teoremlerini ispatlamanın zorluğunu hissedecek ve bize yardımcı olacak programlar yazmanın tadına varacağız.

Kodlama için Python dilini kullanacağız. Herhangi bir kodlama bilgisine gerek duyulmamaktadır.

Eğitmen: Utku Aytaç

Bu program toplam 4 hafta sürecektir. 4 haftanın tamamına katılabilecek öğrencilerin başvurmasını bekliyoruz.

Kodlama çalışmalarının büyük çoğunluğu bireysel olacağı için her öğrenci yanında bilgisayar (ve şarj kablosunu) getirmelidir. Programa kabul edilen öğrencilere gelmeden önce yapması gerekenler e-posta yoluyla gönderilecektir.

Etkinlik hazırlık sınıfı hariç tüm lise öğrencilerine açık ve ücretsizdir. Etkinliğimiz kontenjanlarla sınırlıdır.

Etkinliğe katılmak için başvuru zorunludur. Başvuruları öğrencilerin yapmasını bekliyoruz.

Son Başvuru Tarihi: 13 Eylül 2019, 17.00

Başvuru sonuçlarının açıklanması: 13 Eylül 2019, 20.00